VATANSEVER    SANATÇILARA  SELAM  OLSUN

Son yaşanan 13  şehit olayımızda, Ülkemiz derinden yaralanmıştır. Acı derindir. Ülke insanı gerçekten çok acı hissetmiştir. Ancak ülkemizdeki bazı siyasilerin bile, terör örgütünün adını söylemekten kaçınmaları, dikkatlerden kaçmamıştır. Bu kabul edilecek bir durum değildir. Boğaziçi olaylarında kendilerine göre olaylara destek mesajı yayınlayan bazı sanatçılar, şehitlerin şahedetinden sonra, sessizliğe bürünmüşlerdir. Yine tarafgirliklerini belirtmişlerdir. Halkımız kendisinin hissettiği duyarlılığı yaşayan sanatçıları da takdir etmektedir. Bunlardan birisi, Hakan Ural yaptığı açıklama nedeni ile halkımızn çoğu tarafından takdir edilmiştir. Bütün sanatçıların bu Vatan evladının şehadetinden haberdar olması ve üzüntülerini iafade etmesini beklemektedir. Bu da sanatçıların topluma karşı olan, sorrumluluğun neticesi olması gerekir.  Evet,  şu anda gerçek vatansever olup, devletinin yanında olan tüm   insanlara selam olsun...  Yaşanan olaylar karşısında, aynı zamanda vatanını hiçe sayan insanların test edildiği zamanı yaşıyoruz. Özellikle, PKK, DHKPC´nin yaptığı eylemlere sessiz kalan, terör örgütlerine bir kere bile silah bırak diyemeyen; onların yaptıkları eylemleri kınamayan kimi sanatçı geçinenler ordumuzun, devletimizin kararıyla başlattığı harekatların, karşısında olmak için gayret göstermektedirler. Bu anlama gelen; savaşa hayır paylaşımı yapmaktadırlar. Yahut orduya destek anlamında, hala birilerinin hiç sesleri çıkmamaktadır. 

 
Aynı sessizliği Azerbaycan, Ermenistan savaşında da görmekteyiz. Ermenistan´ın sivil yerleşim alanlarını bombalamasına, saldırganlığına bile, bir açıklamaları olmamıştır. Son Hatay´da çıkan yangın için de kınayan, lanetleyen, terör örgütünü suçlayan bir açıklamaları olmamıştır. Memleketini ve Milletini seven sanatçı kardeşlerimiz, bu değerlendirmenin dışarısındadır.

O halde bizimde Halkımıza şöyle bir açıklamada bulunma hakkımız vardır.

UYANIN MİLLET BU ADAMLARI TANIYIN... BUNLAR SİZİN SIRTINIZDAN PARA KAZANAMAKTADIRLAR, ŞÖHRET EDİNMEKTEDİRLER... ONLARIN HİÇBİR FAALİYETLERİNE DESTEK OLMAYIN... YAZIK OLUR SİZLERE... YAZIKLAR    OLSUN   ONLARA...

YORUM EKLE

banner51

banner45