- Şirket, Hatay Arsuz'da bahçelerde bekleyen limonları üreticilerle birlikte toplayarak mağazalarında satışa sundu

İSTANBUL (AA) - Şok Marketler, deprem bölgesinde tarım üretiminin devam etmesi için çalışmalarını sürdürürken, Hatay Arsuz'da bahçelerde bekleyen limonları üreticiler ile birlikte toplayarak mağazalarında satışa sundu.

Dünya Bankası Başkanlığı için tek aday ABD'li Ajay Banga oldu Dünya Bankası Başkanlığı için tek aday ABD'li Ajay Banga oldu

Şok Marketler açıklamasına göre, şirket, yaşanan deprem felaketinin ardından afet bölgesinde yerel tarım üretiminin devamını sağlamak amacıyla çiftçilere destek vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda bölgedeki faaliyetlerini sürdüren şirket, Hatay'ın Arsuz ilçesinde bahçelerde bekleyen olgun limonları üreticiler ile beraber toplayarak satın aldı.

Binlerce çiftçi ve üreticinin bulunduğu deprem bölgesinde, afet sebebiyle tarlada ve ağaçta bekleyerek bozulma tehlikesiyle karşı karşıya kalan olgunlaşmış tarım ürünleri, Şok Marketler mağazalarında tüketicilerle buluştu. Bu destekle olgunlaşmış ürünlerin dallarda çürümesi engellenirken, çiftçilere de gelir imkanı yaratılarak bölgenin tekrar ayağa kalkmasına yönelik önemli bir adım atıldı.

- "Anadolu'nun bereketli topraklarını ve yerel üreticilerimizi korumak üzere çalışıyoruz"

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Şok Marketler Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel, deprem bölgesinde tarlada ve ağaçta bekleyen tarım ürünlerini satın alarak bölgeye ve üreticilere destek olduklarını bildirdi.

Afet bölgesinin, bereketli topraklarla Anadolu'yu besleyen çok değerli ve geniş tarım sahalarını içerdiğini kaydeden Demirel, şu açıklamalarda bulundu:

"Bu değerimizi korumamız, tarımsal üretimin devamlılığını sağlamamız hem ülkemiz için hem de bölgenin ekonomik olarak tekrar güçlenmesi için kritik öneme sahip. Biz de bölgedeki yerel üreticilerimizin bu zorlu günlerinde yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek amacıyla Arsuz'da bahçelerde bekleyen olgun limonları üreticilerimiz ile beraber topladık ve mağazalarımızda müşterilerimizle buluşturduk. Bölgede tarımın tekrar ayağa kaldırılması için üreticilere desteğimizi sürdüreceğiz."