Warning: session_start(): open(/tmp/sess_8bmn5a3knu6ffsu5runlndmtl5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/newsburs/public_html/index.php on line 9
Kadıköy’de Ramazan dayanışma ile geçti

Kadıköy’de Ramazan dayanışma ile geçti

Kadıköy Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 5’i sabit 27 farklı noktada 103 bin kişiye iftar verdi.

Kadıköy’de Ramazan dayanışma ile geçti

Kadıköy Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 5’i sabit 27 farklı noktada 103 bin kişiye iftar verdi.

Ramazan ayı bu yıl da Kadıköy’de huzurla yaşandı. Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler ve sağladığı desteklerle vatandaşlar dayanışmanın mutluluğunu yaşadı. Kadıköy’ün ibadethaneleri ve türbeleri Kadıköy Belediyesi ekipleri tarafından titizlikle temizlenerek, Ramazan’a hazır hale getirildi. Her akşam kılınan teravih namazları dolayısıyla hijyen şartları en üst düzeyde sağlandı.

Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftarları organizasyonları son iki yıldır pandemi nedeniyle yapılamıyordu. Bu yıl pandemi önlemlerinin de gevşetilmiş olması nedeniyle Kadıköy’de iftar programları yeniden düzenlenmeye başladı. Kadıköy Belediyesi, 5’i sabit 27 farklı noktada 103 bin kişiyi iftar sofralarında buluşturdu. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da sokak iftarlarında bir araya geldiği Kadıköylülerle sohbet edip, taleplerini dinledi.

60 bin kişiye sıcak yemek ve alışveriş desteği

Ramazan ayında Eğitim, Dumlupınar, Merdivenköy, Fikirtepe, Hasanpaşa, Rasimpaşa ve Sahrayıcedit mahallelerinde 60 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıldı. Hanelere gıda, temizlik malzemeleri ve bebek bezi için toplam 712 bin 600 TL alışveriş kartı desteği sağlandı. Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne erzak başvurusu yapan ve destek alması uygun olan ailelere dağıtım ekipleri tarafından yardım kolileri ulaştırıldı. Erzaklar vatandaşların kimlik bilgileri kontrol edildikten sonra teslim edildi.

Gezici aşevi tırı Ramazan ayı için hazırlandı

Kadıköy Belediyesi, acil durumlarda yeme içme ihtiyacını karşılamak için hazırda bulundurduğu gezici aşevi tırını Ramazan ayında da devreye soktu. 33 bin kişi, Ramazan ayı boyunca Eğitim Mahallesi’nde tırda hazırlanan iftar yemeğinde bir araya geldi.

Gezici aşevi tırı, afetlerde Kadıköylülerin yemek ihtiyacını karşılamak üzere özel olarak dizayn edilmiş ve 2021 yılının ekim ayında hizmete girmişti. 13 metre uzunluğundaki araçta beş adet yemek pişirme kazanı, iki adet soğuk hava deposu, fırın, yemek dağıtma tezgâhı ve mutfak el aletleri bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner51

banner45