Milli Eğitim Bakanlığı Türk Müziği Çocuk Korosu, "2023 Öğrenci Türkiye Yüzyılı'nda Türk Müziği Söylüyor" programında konser verdi.

ANKARA (AA) - CSO Ada Ankara'da düzenlenen konseri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in eşi Nebahat Özer de dinledi.

Türk müziğinin geleneksel enstrümanlarını çalan kalabalık saz grubu eşliğindeki 2 bin 23 çocuk, şarkılarını izleyici koltuklarından seslendirirken, izleyiciler konseri sahneden takip etti.

Konserde hicaz makamında İstanbul türküleri ile bestekar Sadettin Kaynak'ın eserleri seslendirildi.

Konserin sanat yönetmenliğini yapan Doç. Dr. Aylin Şengün Taşçı, AA muhabirine, "2023 yılında kendi öz müziğimizi icra eden çocuklarımız, bu sanata kendilerini daha yakın hissetmelerinin başlangıcını yaptılar." dedi.

Hayallerinin peşinden giderek 60 yaşından sonra okuma yazma öğrendiler Hayallerinin peşinden giderek 60 yaşından sonra okuma yazma öğrendiler

Taşçı, sonraki nesillerin de Türk kültürünün bu yansımasını kendi çocuklarına aktarmalarını dileyerek, "Biz de bu duyguyla onlara bu destekleri vermeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.Muhabir: Esra Ağaçyetiştiren